Sielska chatka pod Warszawą. Tak mieszka Małgorzata Ostrowska- Królikowska!

Ma³gorzata Ostrowska - Królikowska. Tarnobrzeg. 23.11.2014.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, od kilku lat zamieszkująca spokojną miejscowość Zalesie Górne, 25 km na południe od Warszawy, otworzyła drzwi swojego drewnianego domku przy skraju lasu. Aktorka z dumą prezentuje swój sielski azyl, który stał się oazą spokoju w harmonii z naturą. Jak aktorka urządziła wnętrza swojego domu? Zobaczcie sami!

Jak mieszka Małgorzata Królikowska-Ostrowska?

Dom otoczony lasem i obszernym ogrodem to wymarzone miejsce dla Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, która chętnie korzysta z przyrody podczas pieszych wędrówek z ukochanymi psami. Wnętrza tego uroczego domku emanują ciepłem i stylem rustykalnym, zainspirowanym wiejskimi chatkami i podmiejskimi posiadłościami.

Kuchnia w stylu rustykalnym, utrzymana w delikatnej kolorystyce, kusi swoją przytulnością. Białe drewno dominuje w zabudowie, podkreślając naturalność materiałów. Soczystozielone błyszczące kafelki dodają wnętrzu energetycznego charakteru. W tej przestrzeni spotykają się nowoczesność i tradycja, tworząc harmonijną kompozycję.

Jadalnia, połączona z salonem, prezentuje się równie urokliwie. Drewniany stół z ośmioma krzesłami, kredens w stylu retro, a także przeszklone ściany, zapewniają przestrzeń pełną światła i łączącą się z tarasem i ogrodem. To idealne miejsce do wspólnych posiłków i spotkań z przyjaciółmi.

Salon urządzony jest w przytulnym tonie. Niskie meble z ciemnego drewna zdobią rodzinne fotografie i pamiątki. Duże, poziome lustro w złotej ramie optycznie powiększa przestrzeń, a szara sofa zapewnia wygodne miejsce do odpoczynku po intensywnym dniu.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazuje się również w zielonym fotelu na tle swojej imponującej biblioteczki. Jej dom pełen jest książek, co dodaje mu intelektualnego uroku.

Widać, że aktorka najlepiej czuje się w atmosferze stylu dworkowego i wiejskiego. Jej drewniana chatka na skraju lasu staje się uroczym azylem, gdzie domowe ciepło łączy się z ciekawymi, pełnymi duszy elementami wystroju. To miejsce, w którym Małgorzata Ostrowska-Królikowska znajduje spokój i przyjemność.

Kim jest Małgorzata Królikowska-Ostrowska?

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, urodzona 22 października 1964 roku w Opolu Lubelskim, to polska aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów, swoją karierę aktorską rozpoczęła od epizodycznych ról w filmach „Rajski Ptak” (1987) i „Zero Życia” (1987). W 1991 roku zagrała w filmie „Rozmowy kontrolowane” oraz w dramacie Wojciecha Biedronia „In Flagranti”. Rok później pojawiła się w jednym z odcinków serialu „Czterdziestolatek, 20 lat później”. Kolejne role obejmowały występy w serialu „Sukces” (1995) oraz międzynarodowej produkcji „Wirus” (1996) w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego.

Jednak to rola Grażyny Lubicz w popularnym polskim serialu „Klan” od 1997 roku przyniosła Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej ogromną popularność, zdobywając sympatię widzów na długie lata.

Poza „Klanem”, aktorka pojawiła się gościnnie w serialach takich jak „Daleko od noszy” i „Kryminalni”.

W życiu prywatnym Małgorzata Ostrowska-Królikowska była żoną aktora Pawła Królikowskiego, który zmarł 27 lutego 2020 roku. Para miała piątkę dzieci: Antoniego, Jana, Julię, Marcelinę i Ksawerego, a także wnuka Józefa, urodzonego 19 września 2019 roku.